تبلیغات
AmirSharifian.ir

LOGO

AmirSharifian.ir
کارشناس ارشد مهندسی صنایع دانشگاه اصفهان، مشاور و مدرس طراحی سیستم های ERP
  • banner 240x80px
  • banner 240x80px

کارشناسی ارشد مهندسی صنایع

ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد این رشته نه تنها برای مهندسین صنایع بلکه برای فارغ التحصیلان رشته های دیگر فنی _مهندسی از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است . چرا که موجبات ورود به عرصه های مدیریتی و سیستمی را برای فارغ التحصیلان فراهم می نماید . البته باید خاطر نشان کرد مسئله کارشناسی ارشد یک  مسئله ای است که باید بصورت همه جانبه و کاملا سیستماتیک به آن نگاه کرد برای مثال اگر کسی توانایی کار در کارخانه را دارد با همان مدرک لیسانس نیز می تواند به موفقیت های زیادی دست پیدا کند و چه بسیار فارغ التحصیلانی که با مدرک لیسانس خیلی بهتر از افرادی با مدارج علمی بالاتر می توانند در بازار کار عمل کنند . زیرا یک فارغ التحصیل مقطع کارشناسی مهندسی صنایع باید علاوه برمسائل علمی خیلی از فاکتورهای دیگر را  نیز برای موفقیت در بازار کار داشته باشد (البته این مسئله در تمامی رشته ها صدق می کند ولی با توجه به اینکه یک مهندس صنایع خوب باید فاکتورهایی از قبیل مدیریت خوب و مخصوصا روابط عمومی عالی را دارا باشد لذا این گونه مسائل در مورد یک مهندس صنایع بیشتر به چشم می آید).

ولی صد البته در شرایطی برابر, اشخاصی که مدرک کارشناسی ارشد دارند از جهت پذیرش یک سرو گردن بالاتر از آنهایی هستند که دارای مدرک لیسانس می باشند.(مگر اینکه پارتی بازی در میان باشد که آن موقع دیگر به مدرک لیسانس نیز نیاز نمی باشد!)

پس از این مقدمه در این مبحث سعی برآن شده که اولا شما را هرچه بهتر با گرایش های کارشناسی ارشد مهندسی صنایع آشنا سازیم ثانیا منابع اصلی برای موفقیت در مسابقه تقریبا سخت(با توجه به پذیرش محدود)فوق لیسانس صنایع را برای شما بازگو نماییم.

مقطع کارشناسی ارشد مهندسی صنایع که عموما 2 سال به طول می انجامد دارای سه گرایش زیر می باشد :

(البته ناگفته نماند که رشته هایی از قبیل MBA٬مهندسی ارزش و...نیز رشته هایی فرعی برای یک مهندس صنایع به شمار می آیند که ادامه دادن در این رشته ها نیز با توجه به مباحثی که یک مهندس صنایع در دوره لیسانس گذرانده است خالی از لطف نمی باشد).

 

      گرایش مهندسی صنایع_صنایع

 

      گرایش مهندسی صنایع_سیستمهای اقتصادی و اجتماعی

 

      گرایش مهندسی صنایع_مدیریت سیستم وبهره وری

 

 

 گرایش مهندسی صنایع_صنایع :

 

می توان گفت مهمترین٬و پیچیده ترین امتحان ورودی کارشناسی ارشد متعلق به گرایش مهندسی صنایع_صنایع می باشد.دروسی که در این گرایش از دانشجویان امتحان گرفته می شود نسبت به گرایش های دیگر برای دانشجویان صنایع تخصصی تر بوده و لذا دانشجویان صنایع از این جهت از دانشجویان رشته های دیگر جلوتر هستند ولی باید بگوییم سخت ترین امتحان ورودی مربوط به این گرایش می باشد.

فارغ التحصیلان این گرایش توانایی کارهایی از قبیل مدلسازی ٬برنامه ریزی درپروژه های مختلف٬ بررسی مشکلات و ارائه بهترین الگوها در سازمان ها و کارخانه ها برای بهینه سازی مسائل مختلف از قبیل انسان ٬مواد و ماشین آلات را دارا هستند.

آنها سعی می کنند ارتباط منطقی بین اجزاء انواع سیستمهای تولیدی و غیر تولیدی را جستجو کرده و بازدهی آنها را افزایش دهند. البته باید عرض کنیم که شاید این اهداف در مورد مهندسین صنایع در دوره کارشناسی (گرایش تولید صنعتی و گرایش تحلیل سیستم ها)نیز صادق  باشد ولی دانشجویان در دوره کارشناسی ارشد سعی می کنند مطالب را بصورتی عمیقتر و تخصصی تر دنبال کنند.و مخصوصا با خواندن درس هایی که به برنامه ریزی و مسائل سیستماتیک مربوط می شود مدلسازی و ارائه الگوهای مناسب را در خود تقویت کنند.

دروس امتحان ورودی کارشناسی ارشد وضرایب آن: تحقیق درعملیات1(ضریب2)آمارو احتمال(ضریب2) طرح ریزی واحدهای صنعتی(1)کنترل موجودی(1)زبان عمومی و تخصصی(1)

 

 

واحدهای درسی در طول دوره کارشناسی ارشد:

 

واحد های زیر برای دانشجویان اجباری می باشند:

 

واحد

نام درس

3

اقتصادمهندسی پیشرفته

3

طراحی سیستمهای صنعتی

3

سیستمهای صف

3

روشهای آماری

 

دانشجویان می بایست از واحد های زیر 12 واحد را به اختیار بگذرانند:

 

واحد

نام درس

3

برنامه ریزی تولید پیشرفته

3

شبیه سازی کامپیوتر

3

فرایندهای احتمالی

3

برنامه ریزی پیشرفته

3

برنامه ریزی پویا

3

مدیریت سیستمهای اطلاعاتی

3

تصمیم گیری چند معیاره

3

تحلیل سیستمها

3

پیش بینی و تحلیل سریهای زمانی

2

مباحث ویژه در مهندسی صنایع

 

و در پایان 2 واحد سمینار و 6 واحد پروژه پژوهشی.

 

 

گرایش مهندسی صنایع_سیستمهای اقتصادی و اجتماعی:

 

پیچیده ترین سیستم ها، سیستمهایی هستند که به طور مستقیم یا غیر مستقیم به انسان یا گروهی از انسانها مرتبط باشند. بدین جهت سیستمهای اجتماعی و اقتصادی که بطور مستقیم با انسان سرو کار دارند، از نظر تحلیل، پیش بینی رفتار و کنترل جزو پیچیده ترین سیستمها دسته بندی می شوند. بطور کلی هدف از بوجود آمدن رشته مهندسی سیستمهای اقتصادی و اجتماعی، تربیت افراد یا افرادی است که بتوانند با ابزار و مدلهای مختلف، سیستمهای پیچیده را شناسایی، تحلیل ، پیش بینی و اصلاح کنند.

 بطور کلی، دانشجویان این رشته با ابزارهای مختلفی برای آنالیز سیستمهای مختلف آشنا می شوند. بعنوان مثال می توان از تحقیق در عملیات و برنامه ریزی ریاضی، سیستمهای پیشرفته غیر خطی و خطی و دینامیک، مدلهای رگرسیونی و اقتصاد سنجی، منطق فازی، شبکه های عصبی و ... نام برد. بعلاوه دانشجویان این رشته با مبانی اقتصاد خرد و کلان نیز علاوه بر اقتصاد سنجی آشنا می شوند.

ازآنجاکه این رشته در ایران، رشته تقریبا نوظهوری است، دانشکده ها و دانشگاههای مختلف به سلیقه خود و بطور متفاوت با این رشته برخورد می کنند. بعنوان مثال دانشکده اقتصاد دانشگاه شریف و موسسه عالی پژوهش بیشتر گرایشات اقتصادی، دانشکده صنایع دانشگاه شریف بیشتر گرایش تحقیق در عملیات و مدلسازی و دانشگاههای دیگر ایران نیز هرکدام بنابر قدرت هیات علمی خود بیشتر به گرایشات خاصی تکیه می کنند. با این حال جهت گیری کاملا به عهده خود دانشجو است که می تواند با انتخاب دروس اختیاری به سمت خاصی حرکت کند. به عنوان مثال پروژه های ورودیهای سال 1382 دانشکده صنایع-مهندسی سیستمهای اقتصادی و اجتماعی، کارهای متفاوتی از جمله پیش بینی و تحلیل تابع تقاضای یکی از بانکهای ایران، ارایه ااگوهای نظارتی، معرفی روش جدید مکاشفه ای برای مسایل گراف، پیش بینی حاملهای انرژی، ارایه روشهای جدید شبیه سازی و ... بوده است.

فارغ اتحصیلان این رشته می توانند به عنوان مهندس صنایع در واحدهای تولیدی و کیفی و خدماتی (خودرو سازی، شرکتهای نفتی و ...) و یا بعنوان سیستم آنالیست در واحدهای مالی و بانکی و بیمه و وزارتخانه ها و ...  فعالیت کنند. از آنجاکه این رشته بسیار گسترده است، هرکس بنابر علاقه خود به سمت خاصی حرکت می کند و بدین جهت شغل آینده فارغ التحصیلان بیشتر به جهت گیری و حرفه خودش باز می گردد.

بعلاوه فارغ التحصیلان این رشته امکان ادامه تحصیل در رشته های مختلف مهندسی صنایع، اقتصاد و مدیریت و حتی در مواردی علوم کامپیوتر و علوم ریاضی را دارند. بعنوان مثال فارغ التحصیلان امسال این رشته از دانشکده صنایع دانشگاه شریف، برای ادامه تحصیل در رشته هایی مثل مهندسی صنایع، اقتصاد و مدیریت از دانشگاههای مطرح آمریکایی، کانادایی و اروپایی پذیرش گرفته اند.

 

همانطور که گفته شد، در این رشته داوطلبان مختلف از رشته های مختلف شرکت می کنند و برای نمونه رتبه ها و رشته ها و دانشگاههای رتبه های برتر کنکور سال 1382 در این رشته، در ذیل آورده شده است.

رتبه 1 – مهندسی متالورژی و مواد- دانشگاه تهران

رتبه 2- ریاضیات کاربردی- دانشگاه تبریز

رتبه 3- مهندسی صنایع- دانشگاه شریف

رتبه 4- مهندسی مکانیک- دانشگاه امیرکبیر

رتبه 5- مهندسی عمران- دانشگاه امیرکبیر

برای شرکت در آزمون ورودی این رشته، داوطلب باید در امتحان دروس ریاضی 1و2 (ضریب 3)، آمار و احتمال (ضریب 3)، زبان(ضریب 2)،برنامه نویسی  کامپیوتر(ضریب 2) و تحقیق در عملیات (ضریب 2) شرکت کند. با توجه به ظرفیت اندک پذیرفته شدگان (حدود 60 الی 100 نفر) و تعداد زیاد شرکت کنندگان (بیش از 5000 الی 6000 داوطلب) شانس با داوطلبانی است که اولا از پایه ریاضیات قوی تری برخورداد باشند و ثانیا تمام دروس یاد شده را با جدیت پیگیری کنند.

همانطور که می توان مشاهد کرد، قبولی در این رشته خیلی به رشته کارشناسی شخص مورد نظر بستگی نداشته و بیشتر از آن به نحوه مطالعه و علاقه داوطلبین بستگی دارد. لذا این امکان برای همه داوطلبان عزیر وجود دارد که صرفنظر از رشته تحصیلی خود در این رشته کاملا موفق باشند.

 

 

واحدهای درسی در طول دوره کارشناسی ارشد:

 

9 واحد٬ واحدهای مقدماتی که برحسب درصدهای آزمون ورودی نیازمند/بی نیاز از گذراندن این واحدها می باشند:

واحد

نام درس

3

تحقیق در عملیات (2)

3

آمار مهندسی

3

اقتصاد عمومی

12 واحد واحدهای اجباری می باشد:

 

واحد

نام درس

3

برنامه ریزی ریاضی

3

اقتصاد سنجی

3

اقتصاد کلان پیشرفته

 

 

که البته سه واحد از بین واحدهای زیر انتخاب می شود:

 

واحد

نام درس

3

مدیریت زمان

3

اقتصاد خرد پیشرفته

3

شبیه سازی کامپیوتر

3

سیستمهای پویا

 

دانشجویان باید از بین واحدهای زیر نیز 12 واحد را به عنوان واحدهای اختیاری بگذرانند:

 

واحد

نام درس

3

برنامه ریزی تولید پیشرفته

3

شبیه سازی کامپیوتر

3

فرایندهای احتمالی

3

مدیریت زمان

3

برنامه ریزی پویا

3

سیستمهای پویا(1)

3

سیستمهای صف

3

مدلهای زمان بندی

3

تئوری تصمیم

3

بهینه سازی مدلهای غیرخطی

 

و در آخر 2 واحد سمینار و 6 واحد پروژه پژوهشی

 

گرایش مهندسی صنایع _مدیریت سیستم وبهره وری:

 

همانطور که از نام این رشته پیدا است دانشجویان این رشته با یادگیری مسائلی از تلفیق بهینه عوامل انسانی و فیزیکی در جهت تحقق هدفهای مدیریتی و بهینه سازی گام برمی دارند اصولا از فارغ التحصیلان این گرایش انتظار می رود با بکارگیری دروسی که در دوره کارشناسی ارشد می خوانند بتوانند به مدیریت واحدهای صنعتی و همچنین تجزیه و تحلیل مسائل مدیریتی و نارسائی های سازمان هابپردازند.دانشجویان

این رشته با توجه به دروسی که در دوره کارشناسی ارشد می گذرانند و همچنین دروسی که در امتحان ورودی آن دانشجویان باید بلد باشند در مجموع بیشتر به درد فارغ التحصیلان رشته های فنی (غیر صنایع) می خورد تا بتوانند علاوه بر جنبه های فنی به مسائل مدیریتی و اقتصادی با دیدی در جهت بهبود بهره وری یک سازمان نگاه کنند.

همچنین ادامه تحصیل در این رشته فرصت مغتنمی است تا دانش آموختگان رشته ریاضی کمی از روابط و فرمولهای محض ریاضی فارغ شده و علم ریاضی را بصورت ابزاری موثر در حل مسائل مدیریتی اقتصادی و صنعتی بکار بندند و زمینه های جذب موثرتر در بازار کار را برای خویش فراهم آورند.

ولی این گرایش از نظر اولویت در درجه آخر برای یک مهندس صنایع بشمار می آید زیرا صرف نظر از دروسی که باید در کنکور ورودی امتحان دهد دروسی را می خواند که خیلی از آنها را با کم وزیاد در دوره کارشناسی گذرانده است .

یعنی اینگونه بیان کنیم که ورود دانشجویان مهندسی صنایع به این گرایش تلف کردن وقت و هزینه می باشد (تا این حد که در سالهای گذشته اصلا مهندسین صنایع اجازه نداشتند در کنکوراین گرایش شرکت کنند).

در ضمن داوطلبان این رشته باید حداقل 3 سال سابقه کار در مدیریت پس از اخذ مدرک کارشناسی در واحدهای صنعتی داشته باشند وبه هنگام قبولی در دانشگاه ارائه نمایند (البته فقط مدرک سه سال سابقه مدیریت لازم است، یعنی: می شود اصلا سابقه هم نداشت)بدیهی است در غیر اینصورت قبولی ایشان لغو خواهدشد.

داوطلبان باید موارد زیر را درامتحان ورودی این گرایش امتحان دهند:زبان عمومی (ضریب3)ریاضی 1و2(ضریب3)آمار و احتمال(ضریب2)معملومات عمومی مدیریتی (تجارت مدیریتی)(ضریب2).

 

واحدهای درسی در طول کارشناسی ارشد:

 

12 واحد واحدهای مقدماتی که برحسب درصد های آزمون ورودی نیازمند /بی نیاز از گذراندن این واحد های می باشند:

 

واحد

نام درس

3

تحقیق در عمیلیات (2)

3

آمار و احتمال مهندسی

3

حسابداری صنعتی

3

اقتصاد خرد

 

 

15 واحد زیر واحدهای اجباری می باشند:

 

 

واحد

نام درس

3

کنترل تولید

3

مدیریت عملیات

3

مدیریت کیفیت و بهره وری

2

برنامه ریزی استراتژیک برای مدیران

2

رهبری و سازمان

2

مدیریت منابع انسانی

 

 

دانشجویان می بایست از واحد های زیر 12 واحد را به اختیار بگذرانند:

 

 

واحد

نام درس

3

تصمیم گیری چند معیاره

3

مدیریت تکنولوژی

3

بازاریابی

3

مدیریت مالی

3

سیستمهای پویا(1)

3

فرایندهای احتمالی واحتمال کاربردی

3

اقتصاد سنجی

3

شبیه سازی کامپیوتر

3

پیش بینی و تحلیل سریهای زمانی

3

سیستمهای صف

3

ستهای فازی دربرنامه ریزی وتصمیمگیری

 

و در پایان 2 واحد سمینار و 6 واحد پروژه پژوهشی.

 

 

 

      باید توجه داشت این واحدها با توجه به دانشگاه های مختلف تفاوت دارد.

 

در زیر بصورت خلاصه و یکجا ضرایب آزمون کارشناسی ارشد آورده شده است:

 

 

      جدول ضرایب آزمون کارشناسی ارشد مهندسی صنایع دانشگاه های سراسری و آزاد اسلامی

 

گرایش ـدروس

زبان عمومی و تخصصی

ریاضی عمومی

تحقیق در عملیات

آمار و احتمال مهندسی

طرح ریزی واحدهای صنعتی

کنترل موجودی

برنامه نویسی کامپیوتر

معملومات مدیریتی

صنایع

1

0

2

2

1

1

0

0

سیستمهای اقتصادی و اجتماعی

2

3

2

3

0

0

2

0

 

مدیریت سیستم و بهره وری

3

3

0

2

0

0

0

2

 

 

 

معرفی منابع درسی جهت مطالعه برای آزمون کارشناسی ارشد:

 

برای هر یک از گرایشات مهندسی صنایع و هر درس جهت مطالعه منابع زیر معرفی می گردد:

 

 

تحقیق در عملیات1:

 

      تحقیق در عملیات مختار بازار ترجمه دکتر اسماعیل خرم

 

      آشنایی با تحقیق در عملیات حمدی طه

 

      جزوه تحقیق در عملیات دکتر عشقی (دانشگاه صنعتی شریف)

 

 

 

 آمار واحتمال مهندسی:

 

      آمار ریاضی وال پول

 

      مبانی احتمال شل دون راس

 

      احتمال و کاربرد آن (جزوه یا کتاب دکتر نیاکی :دانشگاه صنعتی شریف)

 

      آمار و احتمال بهمن هنری

 

 

 

 طرح ریزی واحدهای صنعتی:

 

      طرح ریزی واحدهای صنعتی اپل

 

      طرح ریزی واحدهای صنعتی آصف وزیری

 

      جزوه طرح ریزی دانشگاه علم وصنعت

 

 

کنترل موجودی1:

 

      جزوه کنترل موجودی دکتر حجی(دانشگاه صنعتی شریف)

 

      برنامه ریزی و کنترل موجودی فاطمی قمی

 

      برنامه ریزی وکنترل موجودی مونت گومری

 

 

ریاضی عمومی 1و2:

 

      حساب دیفرانسیل و انتگرال جلد 1و2 جرج توماس

 

   

برنامه نویسی کامپیوتر:

 

      کتابهای برنامه نویسی به زبان فرترن٬Basic٬Pascal٬C(کانون نشر علوم)

 

      کتابهای کنکور نوشته حمید رضا مقسمی (فرترن٬   Pascal  ٬ C)

 

 

زبان عمومی وتخصصی:

 

زبان یکی از دروس مهم کنکور کارشناسی ارشد می باشد که دانشجویان می توانند با تسلط داشتن در این درس از شرکت کنندگان دیگر جلو بیفتند.

 

      کتاب زبان تخصصی برای دانشجویان صنایع(ویا مدیریت برای گرایش مدیریت سیستم وبهره وری و یا اقتصاد مدیریت برای گرایش سیستمهای اقتصادی و اجتماعی)

 

می توان گفت این تنها منبع عمده واصلی برای  دانشجویان می باشد ولی دانشجویان برای موفقیت در این عرصه باید هم در لغات و هم در درک مطلب متون تسلط کافی داشته باشندو تا حد کافی نیز گرامر را بدانند(زبان عمومی) لذا ما منابع زیر را برای کسانی که می خواهند از دیگر رقبا پیشی بگیرند پیشنهاد می کنیم:

 

      کتاب 504words

 

      متون TOFELL

 

 

 

معلومات عمومی مدیریت:

 

      مدیریت عمومی دکتر سید مهدی الوانی

 

      مدیریت کازمایر ترجمه اصغر زمردیان و مهرواژان

 

 

 

 

ظرفیت پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی صنایع کلیه دانشگاههای ایران:

 

 

 

 

دانشگاه /گرایش

 

صنایع

سیستمهای اقتصادی و اجتماعی

مدیریت سیستم و بهره وری

روزانه

شبانه

روزانه

شبانه

روزانه

شبانه

صنعتی شریف

14

0

12

0

14

20

تهران

7

3

7

3

0

0

تربیت مدرس

5

0

9

0

8

0

صنعتی امیرکبیر

8

8

8

4

8

4

خواجه نصیر الدین طوسی

5

 

2

0

0

0

0

علم وصنعت

14

3

6

3

6

3

امام حسین (ع)

0

0

30

0

0

0

صنعتی اصفهان

6

3

5

2

0

0

بوعلی سینا_همدان

0

0

6

4

0

0

سازمان مدیریت صنعتی

0

0

0

0

15

0

موسسه عالی پژوهش در برنامه ریزی

0

0

15

0

0

0

موسسه آموزش عالی خاتم

0

0

0

0

23

0

علوم وفنون مازندران (غیر انتفاعی)

15

0

15

0

0

0

یزد

0

0

0

0

8

8

کیش(غیرانتفاعی)

0

0

0

0

15

0

آزاد واحد علوم و تحقیقات

0

0

20

0

0

0

آزاد واحد تهران جنوب

21

0

0

0

0

0

آزاد واحد قزوین

0

0

0

0

22

0

آزاد واحد اراک

0

0

0

0

21

0

آزاد واحد نجف آباد

21

0

0

0

14

0

آزاد واحد زاهدان

0

0

0

0

18

0

مجموع

116

19

133

16

172

35

 

 

 

چند نکته مهم

 

      در پایان باید بگوییم که بعضی ها براین اعتقادند که قبول شدن در آزمون کارشناسی ارشد مهندسی صنایع از کنکور کارشناسی نیز سخت تر می باشد .

      در مورد درصدهای مورد نیاز برای قبولی در کارشناسی ارشد با توجه به سالهای مختلف و سطح سوالات و همچنین دانشگاه مورد نظر تفاوت دارد ولی می توان گفت امیدریاضی درصد مورد نیاز برای قبولی در کنکور کارشناسی ارشد حدود 60 درصد باشد.

 

      در مورد اینکه چرا صحبتی از کتابهای تست به میان نیاوردیم :سالانه کتابهای جدیدی با عناوین مختلف در مورد تستهای کارشناسی ارشد مهندسی صنایع وارد بازار می شود که هرکدام مزایا معایب مخصوص خود را داردولی اگر کسی بتواند مفاهیم دروس را بخوبی یاد بگیرد هر کتابی با هر عنوانی که تستهای کنکور سالهای گذشته را دارا باشد می تواند مفید واقع شود

منبع:

آقای مهندس حامد هاشمی نیا hhasheminia@yahoo.com (کارشناس ارشد مهندسی صنایع_تحلیل سیستمهای اقتصادی و اجتماعی)

 

      آقای مهندس امیر حسین خامنه SIS1065@yahoo.com (کارشناس ارشد مهندسی صنایع _صنایع و MBA)
دسته بندی : جزوات درسی مهندسی صتایع ,
» ارائه مدلی به منظور رتبه‌بندی پیشران‌های استراتژیک انرژی تجدیدپذیر با استفاده از رویکرد ترکیبی دلفی،دیمتل و تحلیل شبکه‌ای(فازی) ( شنبه 11 دی 1395 )
» ماتریس ارزیابی جذابیت - توانمندی ( پنجشنبه 27 اسفند 1394 )
» ادهوبوروکراسی، نگرشی خلاقانه برای طراحی سیستم ها و روش ها ( یکشنبه 21 تیر 1394 )
» مرگ استانداردهای ایزو 9000نزدیک است ( دوشنبه 18 خرداد 1394 )
» تفاوت تضمین کیفیت و کنترل کیفیت ( دوشنبه 28 مرداد 1392 )
» جزوه تحقیق در عملیات 1 و 2 دانشگاه صنعتی شریف ( یکشنبه 24 اردیبهشت 1391 )
» امیر شریفیان ( شنبه 27 اسفند 1390 )
» ترجمه کتاب انگلیسی برای دانشجویان رشته مهندسی صنایع ( چهارشنبه 24 اسفند 1390 )
» EFQM در سازمان ( شنبه 6 اسفند 1390 )
» دانلود جزوات مهندسی صنایع ( چهارشنبه 7 اردیبهشت 1390 )
» دانلود جزوه ارشد کنترل کیفیت آماری پارسه ( چهارشنبه 7 اردیبهشت 1390 )
» حل تمرینات تحقیق درعملیات1 ( چهارشنبه 7 اردیبهشت 1390 )
» QFD ( پنجشنبه 5 اسفند 1389 )
» نظریه کیفیت ( شنبه 30 بهمن 1389 )
» ساختار شکست – سطوح WBS ( شنبه 30 بهمن 1389 )
» مقایسه گرایش های ارشد صنایع ( دوشنبه 29 آذر 1389 )
» دانلود نمونه سوالات صنایع - پروژه - اجرایی ( دوشنبه 12 مهر 1389 )
» مدیریت نوآوری ( سه شنبه 4 خرداد 1389 )
» مدیریت پروژه ( دوشنبه 6 اردیبهشت 1389 )
» فرایندهای تولید 1 ( چهارشنبه 19 اسفند 1388 )
» حل تمرین مبانی احتمال نوشته شلدون راس ( یکشنبه 2 اسفند 1388 )
» جزوه آموزشی نرم افزار SPSS ( دوشنبه 12 بهمن 1388 )
» چرا مهندسی صنایع ( شنبه 3 بهمن 1388 )
» معرفی رشته مهندسی صنایع ( سه شنبه 15 دی 1388 )
» آموزش MSP ( سه شنبه 15 دی 1388 )
» منابع پیشنهادی آزمون ارشد ( جمعه 29 آبان 1388 )
» دانلود جزوات مهندسی صنایع ( چهارشنبه 22 مهر 1388 )
» زنجیره تامین(SCM) ( یکشنبه 19 مهر 1388 )
» مقاله مدیریت ریسک ( یکشنبه 19 مهر 1388 )
» آمار مهندسی ( دوشنبه 13 مهر 1388 )
درباره من

کارشناس ارشد مهندسی صنایع دانشگاه اصفهان، مشاور و مدرس طراحی سیستم های ERP
ایجاد کننده وبلاگ : امیر شریفیان
banner 240x200px

آمار سایت

کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :

نظرسنجی

به عنوان یک مهندس صنایع کدام به کدام حیطه ی کاری بیشتر علاقه دارید؟


کدهای شما


فرم تماس با ما

Amirsharifian.ir